Wycieczka kl.VI do Warszawy

Odsłony: 653

   

  5 maja br. uczniowie klas VI bardzo wcześnie rano wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Był spacer po Starym i Nowym Mieście - oglądanie najciekawszych zabytków: Kolumny Zygmunta, Archikatedry św. Jana,  Rynku Starego Miasta, pomnika Małego Powstańca. Pani przewodnik opowiadała   o Warsie i Sawie, warszawskim Bazyliszku oraz Syrence. Następnie miało miejsce przejście Traktem Królewskim (m. in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, kościół św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza i oglądanie zmiany warty.

   Po obiedzie uczestnicy wycieczki metrem dotarli na Stadion Narodowy, a później do Centrum Nauki „Kopernik". W godzinach wieczornych zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze powrócili do Niska.

                                                                      E.Kasperek