Uroczystości majowe

Odsłony: 419

Apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

FILMY

        

   28.04.2017 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie, druga w świecie, postępowa jak na owe czasy ustawa, mająca na celu ratowanie upadającej ojczyzny.

   W montażu słowno-muzycznym młodzież naszej szkoły przy wtórze chóru szkolnego zaprezentowała przepiękne wiersze, wzruszające patriotyczne pieśni, by przybliżyć słuchaczom tamte czasy,  bo jak powiedział prowadzący apel Dominik Łukasiewicz: „ Naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje dobrego jutra”.

Wsłuchiwaliśmy się z uwagą w tę trudną, ale pouczająca lekcję historii.

Apel przygotowali pani Małgorzata Marchut, pan Henryk Rzucidło, pan Piotr Wojtaś.

Pieśni:

  1. „Cześć polskiej ziemi”- chór
  2. „Wiwat majowa jutrzenko” - chór
  3. „Polonez 3 Maja” - chór
  4. „Opowiedz nam moja ojczyzno” – A. Guściora
  5. „O fladze” – A. Guściora
  6. „O fladze” – A. Partyka

Uroczystości miejskie

http://nisko.pl/