Wywiad z Karolem Wójcickim

Odsłony: 3963

Aleksandra Domańska uczennica klasy 1A gimnazjum 25.03.2017r . przeprowadziła wywiad z p. Karolem Wójcickim. Zachęcamy do jego obejrzenia  https://youtu.be/DWuvsRdnqCw  i przeczytania (wywiad- tekst).

Karol Wójcicki- popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny.
Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik,
Organizator jednych z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wielu innych imprez popularnonaukowych. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

www.zglowawgwiazdach.pl