Pierwszy dzień wiosny - IA gimnazjum

Odsłony: 656

 

   Pierwszy Dzień Astronomicznej Wiosny klasa I A gimnazjum wraz wychowawcą powitała 20 marca 2017 r. z hasłem „Aktywnie po zdrowie”. Uczniowie w grupach opracowali menu, przygotowali produkty i odpowiednie narzędzia pracy, by z wielkim zapałem przystąpić do powitania wiosny z promocją nawyków prawidłowego odżywiania. Każda grupa podczas pracy wykazywała duże zaangażowanie i pomysłowość w sztuce pięknego dekorowania potraw z warzyw i owoców oraz dekoracji stołu. Następnie specjalnie powołana komisja w składzie: pani wicedyrektor Alicja Stelmach i pani Anna Dybka rozstrzygnęła konkurs pt. „Wiosenny stół”, biorąc pod uwagę dobór produktów, podział pracy w grupie podczas przygotowań, zaangażowanie uczestników i udekorowanie stołu, przyznając ex aequo dwa I miejsca, jedno II miejsce i jedno III miejsce.

   Po skonsumowaniu pyszności i posprzątaniu naczyń uczniowie udali się na spacer, by obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. W tym dniu nie zabrakło pogodowych zjawisk fizycznych, które szybko się zmieniały. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą, na którą złożyły się konkurencje sportowe, co też przyczyniło się do zwiększenia aktywności ruchowej. Wszystkim dopisywały humory, a radość była spotęgowana możliwością wspólnego działania i rozbudzania zdrowej rywalizacji oraz świadomości zdrowego trybu życia.