Papierowe kombinacje

Odsłony: 921

   

  W środę 11 stycznia b.r. w naszej szkolnej bibliotece miało miejsce otwarcie wystawy podsumowującej kolejną edycję programu profilaktycznego „Papierowe kombinacje”.  Program finansowany przez Urząd Gminy i Miasta Nisko, realizowany od 2011 r., cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród starszych i młodszych uczniów. Na zajęciach prowadzonych przez mgr Tomasza Żbika wykonywane są jedyne w swoim rodzaju, bo tworzone od podstaw według autorskich projektów, figurki zwierząt z masy papierowej, których  zbiór co roku powiększa się o kilka form. W ciągu kilku lat uzbierał się więc spory zwierzyniec. Do najbardziej efektownych prac należą wykonane w ramach projektów edukacyjnych figurki jeźdźców z różnych epok historycznych.

Liczymy na to, że „Papierowe kombinacje” będą kontynuowane, a kolekcja figurek, którą  na co dzień można oglądać w bibliotece szkolnej, będzie  coraz większa.