Milion dzieci modli się na różańcu

Odsłony: 1135

 

   W piątek, 18 października dzieci z klas 0-3 włączyły się do międzynarodowej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Odmawiając różaniec dzieci prosiły Maryję o jedność i pokój na całym świecie. Modlitwę poprowadził ksiądz Waldemar Bieńko.
   Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. Była to odpowiedź na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu.
W obliczu napięć i wciąż niestabilnej sytuacji w wielu krajach, ważne jest byśmy podejmowali trud uchronienia Świata od zagłady właśnie przez modlitwę. Matka Boża wielokrotnie prosiła o modlitwę różańcową dzieci – w Lourdes, Fatimie i polskim Gietrzwałdzie.
MODLITWA RÓŻAŃCOWA MA PRZECIEŻ OGROMNĄ MOC.